چگونه یک لباس تمیز داشته باشیم

«نمی‌دونم چرا هنگامی که لباس‌ها رو می‌شورم زردی ناحیه زیربغل‌ و یقه لباس‌ها تمیز نمیشه و روی لباس باقی می‌مونه»، «هر روز استحمام می‌کنم و نظافت شخصی رو کاملا رعایت می‌کنم ولی نمی‌دونم چرا زیربغل پیراهنم زرد و زخیم می‌شه»

اگر شما هم خانم یا آقایی هستین که به این مشکل برخوردین  و نمی‌دانید چگونه می‌توان از شر لکه‌های زرد زیربغل و یقه لباس‌ها خلاص شوید، راه‌حل‌های متفاوت زیر را حتما امتحان کنید.

نمک
یکی از بهترین راه‌حل‌هایی که میتونه کمک کنه نمک است. مقداری نمک را در آب داغ حل نمایید  و با اسفنج روی لکه‌ها مالش دهید  یا قسمت لک شده را یک ساعت در آن قرار دهید تا لکه‌ها نابود شوند.

آب و سرکه

از محلول آب و سرکه سفید هم می‌شود  استفاده کرد ؛ به مقدار مساوی آب و سرکه را با یکدیگر مخلوط نمایید و لباستان را در آن قرار دهید و بعد با آب سرد شستشو دهید . می‌شود  چند قطره سرکه را هم مستقیما بر روی لکه‌ها ریخت  و بعد از چند دقیقه که سرکه‌ها به خورد لباس رفت آن ها را شستشو دهید.

آبلیمو
آبلیمو هم مانند سرکه عمل مینماید  و اگر محلولی از مقدار مساوی آبلیمو و آب تهیه کنید و لباستان را در آن قرار دهید، شاهد از بین رفتن و کمرنگ تر شدن لکه‌های عرق می‌شوید  .

جوش‌شیرین
جوش‌شیرین همیشه یک یار بسیار عالی برای پاک‌کردن بیشتر لکه‌ها میباشد . برای از بین بردن  لکه‌های عرق می‌توانید چهار  قاشق جوش‌شیرین را با یک‌چهارم لیوان آب مخلوط نمایید تا محلول خمیری شکل بدست آید و  به‌وسیله یک مسواک کهنه یا برس، محلول را بر روی لکه بمالید و بگذارید حدود  یک ساعت روی لباس بماند؛ هنگامی که خمیر خشک شد، محل لکه را با آب سرد شسشتو دهید . می‌توانید به جای استفاده از آب، از سرکه سفید استفاده نمایید ، به این معنی که جوش‌شیرین را با سرکه مخلوط نمایید تا خمیر شود و روی لباس بمالید؛ فقط فراموش نفرمایید  که زودتر از یک ساعت لباس را شستشو دهید . این روش برای یقه‌های لباس بهتر و خوب تر جواب می‌دهد.

قرص آسپرین
اگر در خانه قرص آسپرین موجود دارید ،  دو عدد از آن را در یک چهارم لیوان آب گرم حل نمایید  و محل لکه را ۲ الی ۳ ساعت در این محلول قرار دهید و بعد با آب سرد شستشو دهید .

گوشت
یک روش  دیگر استفاده از گوشت میباشد البته شاید راه به‌صرفه‌ای نباشد ولی می‌توانید لباس ها را کمی مرطوب نمایید  و یک قطعه گوشت را روی لکه قرار دهید و پس از چند دقیقه لباس را شستشو دهید.

آمونیاک
آمونیاک نیز می‌تواند در برطرف‌کردن این لکه‌ها به شما بسیار  کمک کند. مقداری آمونیاک را با آب مخلوط نمایید و محل لکه را با این محلول بمالید  و سپس با آب سرد آبکشی نمایید .

هرکدام از روش‌های بالا می‌تواند دربرطرف کردن لکه‌های زرد عرق به شما کمک نماید . اگر بعد از خشک‌شدن لباس‌ها اثری از لکه‌ها باقی بود، می‌توانید روش‌ها را دوباره تکرار کنید تا لکه کامل از بین بروند

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت بروز هرگونه مشکل در هنگام ثبت سفارش با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید. رد کردن